Robert T. Kiyosaki - Bohatý otec - chudobný otec - silné slová finančného génia

Obrázok používateľa Mikuláš Halász

"Kiniha Bohatý otec, chudobný otec predstavuje východiskový bod pre každého, kto sa snaží získať kontrolu nad svojou finančnou budúcnosťou."

 


Jeden povedal: "Čo sa týka peňazí, nikdy neriskujte. Hrajte na istotu. Druhý (bohatý otec) povedal: "Naučte sa zvládať riziká spojené s peniazmi."

 

Byť chudobný a byť bez peňazí nie je to isté. Byť bez peňazí je dočasné. Chudoba je večná.

 

"Chudboní a príslušníci strednej vrstvy pracujú pre peniaze. Bohatí nechávajú peniaze, aby pracovali pre nich."

 

Život ľudí ovládajú dve emócie: strach a chamtivosť.

 

Musíme zháňať aktína hovorí Robi Kiyosaki

 

"Pravdu o čom?" dobiedzal som. "O svojich pocitoch." odpovedal bohatý otec. "Nemusíte to hovoriť nikomu, iba to  priznajte sami sebe."

 

Veľa ľudí tvrdí, že ich peniaze nezaujímajú. Napriek tomu však pracujú osem hodín denne. 

 

Pocity z nás robia ľudí. Okrem pocitov máme všetci aj nejaké city a mnohí ich spájajú so slovom emócie, ktoré pochádza z latinského slova "emovere" čo znamená vrušovať, dráždiť, alebo tiež pohyb. Ja v tom slove vidím ešte ďalší význam - enrgiu v pohybe. Buďte úprimní k svojim emóciám a využite svoju myseľ a svoje emócie vo svoj prospech, nie proti sebe.

"Počkaj, zadrž.." chcel ho prerušiť Mike, ale bohatý otec pokračoval: " Netrápte sa tým, čo som vám práve povedal. O niekoľko rokov vám to bude dávať väčší  zmysel. Svoje pocity a emócie iba sledujte, ale nereagujte na ne. Veľa ľudí si vôbec neuvedomuje, že sú to práve ich vlastné emócie, ktoré za nich myslia. Vy sa však musíte naučiť myslieť za seba." Roberta už poznáte? Tak skúste ďalšieho svetového motivátora R. Sharmu >>>

 

 "Ja len chcem, aby ste vy dvaja mali šancu vyhnúť sa pasci, ktorú tvoria tietodve emócie - strach a túžba.

Využite ich vo svoj prospech, nie proti sebe.

 

Vďaka strachu a túžbe strávia svoj život naháňaním sa za peniazmi, za zvýšením platu a istotou práce, ale nikdy sa v skutočnosti nepýtajú, kam ich tieto myšienky ponáňané emóciami vedú. 

KNIHU NáJDEŠ TU >>

 

 

Musíme zháňať aktína hovorí Robi Kiyosaki

 

Bohatý otec nám ďalej vysvetľoval, že ľudský život je zápas medzi nevedomosťou a osvietením.

 

Vždy majte na pamäti, že strach a nech už to nezveme chamtivosť alebo túžba, vás môžu zaviesť k najväčšej životnej priepasti a zvrhnúť vás na samé dno, ak si raz prestanete uvedomovať, že tieto emócie môžu prevziať kontrolu nad vaším myslením. Prežiť život v strachu a nikdy nezrealizovať svoje sny je kruté. Kruté je aj tvrdo pracovať pre peniaze a myslieť si, že vám kúpia veci, ktoré vás urobia šťastnými. Je hrozné žiť tak, že sa budíte uprostred noci zo strachu z nezaplatených účtov. Život určený a ovplyvnený výškou výplaty nie je v skutočnosti život. Myslieť si, že zamestnanie vám zabezpečí pocit istoty, je klamanie sebe samému. To je kruté. To je tá pasca, ktorej chcem, aby ste sa vyhli. Videl som, ako peniaze dokážu riadiť ľudské životy. Nedovoľte, aby sa niečo podobné stalo aj vám. Prosím, nedovoľte, aby peniaze riadili váš žitot.

 

 

NAUČ SA VYUŽÍVAŤ SVOJE EMÓCIE NA ROZMÝŠĽANIE A NEROZMÝŠĽAJ EMOTÍVNE !!!

Sloboda konať a túžba zvíťaziť za každú cenu!

 

NEIDE O TO, KOĽKO PEŇAZÍ ZAROBÍTE. IDE O TO, KOĽKO PEŇAZÍ SI VIETE UDRŽAŤ.

 


Keď sa ma ľudia pýtajú, kde majú začať alebo ako sa dá rýchlo zbohatnúť, moja odpoveď ich zvyčajne veľmi sklame. Jednoducho im poviem to, čo mi zykol hovoriť bohatý otec, keď som bol malý chlapec: "Ak chceš byť bohatý, musíš byť finančne gramotný."

 

 

BOHATÝ ĽUDIA ZHÁŇAJÚ AKTÍVA. CHUDOBNÍ A PRÍSLUŠNÍCI STREDNEJ VRSTVY ZHÁŇAJÚ PASÍVA, O KTORÝCH SI MYSLIA, ŽE  SÚ AKTÍVA. 

 

PRAVIDLO ČÍSLO 1.: Musíte poznať rozdiel medzi aktívami a pasívami a získať aktíva.

 

 Musíme zháňať aktína hovorí Robi Kiyosaki

Viacej článkov na túto tému nájdete v nasledujúcich odkazoch: 
O autorovi: 

Nehovorím, že som najlepčí on-line marketing specialista, ale hovorím, že v on-line marketingu mám veľa skúsenostií a vedomostí, o ktoré sa rád podelým.

Už ako tínedžer som niečo predával a bartroval. Už ako tínedžer som chcel spraviť dobrý obchod. Snívam a mám svoje vízie. Vždy chcem veci zlepšovať a tak ľuďom pomáhať. To sú moje hnacie motory. Môj profesný životopis nájdete v informáciách o uživateľovi,, alebo keď sa potrebujete niečo dozvedieť hneď, volajte na čislo 0911039087, poprípade píšte cez kontaktný formulár.

 

Ak sa Vám zdali tieto informácie aspoň troška zaujímavé, pošlite tieto informácie aj Vašim blízkym pomocou tlačidiel na zdieľanie. Ďakujem!