Aj v láske život karty rozdáva

Život karty rozdáva aj v láske

Keď tvoju kráľovnú smútok trápi, keď jej duša, srdce žiaľom sa morí. Vtedy princ jej cíti to. Vie ako moc boli ju to. Vie to tak mocne, že utiecť musel na chvíľu on. Nevedel už tú bolesť zniesť, nevedel. Či dobre spravil a či zle, to čas ukáže. To len víly z lesa vedia, čo im obom v tej smutnej chvíli treba. Pozrite sa milý čitatelia čo za zázrak by im tá krásna vila použiť dovolila.


Rytier vie, keď do kráľovnej čarodejka žiarivá svoje ostne dáva. Vie , cíti to, všetko vníma.
Princ vníma kráľovninu prísnu láskavosť, tu tak princ miluje.

Hrozí sa princ jej ostňov keď od čarodejky ide. Keď po súbojoch ona s nim sa tak či tak stretne. No aj tak musí on povedať že ju miluje. Aj keď bolesť ho trápi za jej dušu, aj keď celým jeho telom, dušou, srdcom oheň krutý preniká. Jeho láska k nej rastie každý deň.

Viac a viac ju túži milovať, objímať, hladiť aj keď len potíšku, aj keď len pohľad mu je dopriaty na jej krásnu pani. Rozhodol sa on ona? Či rozhodol to Boh? Alebo osud to bol? Či sudičky, či planéty alebo čísla jeden druhého do vienka dali, on len dúfa že ona dúfa v krásny koniec, v krásny príbeh, kde on ona s tou malou žiary. Papyrus od nej popísaný krásnymi slovami on pred sebou stále v duši ho nosí. On vie ako ona miluje. On dúfa, že aj keď to nevraví tak často, nepíše, stále ho tak mocne miluje.

Keby on vie ako skutočne jej dušu rozveseliť. Chce ju tíšiť rozosmievať. Ako to urobí sam netuší, vie že je len ochotný to robiť. Vie že sa to dá naučiť. Jej smutnú dušu podrobiť láskou, nehou a vierou a radosťou. Kiež by mal čarovnú paličku a mihnutím jej svet vedel zmeniť. Jej svet krutými kameňmi zahádzaný, jej svet je.

Kiež by vedel z nej to najkrajšie dolovať. Kiež by vedel po každé z nej úsmev vyčarovať. Kiež by, kiež. Bojovať musí teraz rytier so smrťou, bojovať musí z odchodom starého kráľa, z jej smútkom a hnevom.

Naťahuje princ svoj luk, šíp a jeho hrot do lásky v čistých esenciách morený. Nevzdá sa jej tak ľahko princ zaľúbený. Vie pozná jej krásu ktorú ona v sebe má. Pozná tu jej najkrajšiu stránku. V to dúfa princ zamilovaný, že raz za čas sa v nej objaví a jeho dušu naplní. Naplní tak ako ona krásne vie, pohľadom, dotykom, krásnymi slovami, nádhernými listami.

No rytier si nevyberie, život karty rozdáva a hrať s nimi musí ako najlepšie vie. Hrať aj keď prehra za prehrou ide mu do karát. Hrať , búchať, hádzať z rúk pážatá a silne tromfi ktoré nemá , v ne dúfať že ich život do jeho rúk dodá.


Nebojí sa rytier faciek modrín na jeho duši, ona vie to tuš. Vie že on veľa znesie, vie že on sa k nej dostane cez lesy, cez lúky, že ho k jej nôžkam krásnym anjeli privedú, že ho Boh zas toľkou láskou obdari, že ju zahrnúť bude vedieť, stále a stále a stále. Ma ten dar krásny princ že to všetko na lásku obracia, že vie, že búrka je dočasná, aj keď zdá sa, že nikdy neskončí.

Verí on v slnko a v jasnú oblohu. Verí a teší sa na každú chvíľku peknú s ňou. Verte v to že mu dobre je s ňou. Viac ako dobre, to je ten zázrak. Nič niekedy len jej tichá spoločnosť mu do života zmysel dáva, len to že jej nôžky hľadí, na jej krásu očami svojimi pozerá ako malé dieťa , ktoré princeznú po prvý krát zbadá.

Písať chce princ toľko veľa o nej, o tom aká krásna a nežná vie byť jeho kráľovná. Kiež by prišiel duch mocný plný radosti a oboch ňou zahalil.

Keď on padol do hlbokého spánku, sudičky sa mu prihovorili, aby on starého šamana hľadal, že on pre ňu čarovnú šťavu má, ktorá jej dušu rozveselí. Pozrite sa, čujte ľudia akú šťavu, čo za elixír on dostal.

Čakajte na ďalší príbeh, na ďalšie slová ako táto láska pokračuje ako princ o svoju lásku bojuje ako kráľovná mu ju opätuje.