Keď hrali duše slobodné, keď pohyb krásnych cikánok a ich šiat vánok prúdili, prišla si ty tam. Prišla si tak elegantná, ty krásna pokožkou biela cikánka. Ten tvoj zamat na tvári. Tvoje oči jastrabie. Pery plné, červené ako krv. S teba sila, vznešenosť žiarivá.

Tvoje ladné pohyby, tvoj krásny miech a snehobiele zuby nedali mi na teba nehľadieť. Nehľadieť na teba bolo ťažké, bolo ťažké ťa nesledovať. Tvoj pohyb odhaľoval tvoje korene nespútanej duše. Nedalo sa na teba nepozerať aj keď si tam mala toho šľachteného psa. Toho čo ťa ani chytiť za boky nevedel. Tvoje pohyby boli tak ladné, dušu pozdvihujúce.

Viem že som ťa zaujal. Inak by tvoj krásny pohľad na mňa tak často nepadal. Ten tvoj pes ťa chcel chrániť. Na smiech. Si silná a tvoj šarm nepotrebuje ochranu. Tvoj šarm, tvoja reč, tvoje pohyby dávali najavo kto je tu pánom. Pred kým ťa chcel chrániť, predo mnou? Či pred divými čiernymi psami. Viem pred kým, predo mnou. Ty psík. Mňa sa bojíš, mňa. Tak to dobre robíš, chráň si ju chráň. Aj tak ti utečie. Ty zbabelé hovno závislé na jej šarme. Ty hovno čo si s ňou nešiel ani zatancovať. Čo sa hanbil pred ňou tančiť. Ty ťarbaví pes. Čo si pani svoju nechal tak. Fuj ty hnus. Keď ty jej podstatu nepodporíš, necháš ju tak, ver tomu, že tá žena si zaslúži tanec aj keď hudba nehrá. Ty špinavý pes. Ty pekne oblečené  biele hovno.

Och ako som túžil jej pozrieť do očí. Och ako som túžil pri nej tancovať. Och a toho sestra to videla. Videla to, že tam niečo iskrí, videla to, že je tam niečo viac.

Viem že si cikánka. Si cikánka krásna, elegantná a vznešená. Kráľovná kráľovien. Vidieť v tebe očarujúcu dámu. Och tvoj temperament neschováš. Dáma z ríše psov. Dáma z kráľovstva horkej krvi.

Ladný pohyb tela, elegancia v ňom. Bolo to tam. Bolo to tam, bola tam tvoja slobodná duša. Tvoje telo to písalo na drevo atramentom muzikantov. Och ty kráľovná plesu. Nežná, prísna, elegantná a múdra žena.

Och prečo ten pes. Dúfam, že nie kvôli zlatu či diamantom. Och dúfam, že sa milujete, dúfam že to tam je. Aj keď pochybujem. Ani poriadne ťa ten pes chytiť nevedel. Och kráľovná čiernych psov. Och kráľovná čierneho plesu. Och ty hviezda zamatová z čierneho neba.

Prejdite tiež na tento článok Slúžka, Pani a Biely Princ

Ty a tvoj smiech. Tvoj úsmev. Tvoje nádherné obočie a jagavé oči. Och si krásna.

Och počuť tvoj hlas, to by som chcel. Držať za ruku, keď sa okolo mňa točíš, keď ti dávam náruč, aby si ku mne prišla. Och kráľovná čierneho plesu. Ty upíria duša, ty dáma krásna. Ty nežná, silná elegancia z horkej krvi. Snáď ťa ešte niekde stretnem. Snáď ti do očí ešte smiem pozrieť. Snáď tvoj hlas počuť budem.

Och Bože ako získať takú krásnu radosť povedz? O Boh odpovedal: ” …”
Odpoveď získaš tu…