Citáty, afirmácie a príbehy princa

Opojený jedom od krásnej čarodejky

Zablúdil princ opojený. Opojený jedom od krásnej čarodejky. Od tej, čo sa jej bolesť páči. Zablúdil Biely princ v tej krásnej záhrade. Kráčal lesom, kráčal neznámou krajinou. Keď tu natrafil na raj, na raj krásny. Ten raj čo mu zraky i dušu pokojom opojil.  Po pohľade ešte krajší ho čakal.

Dve nežné stvorenia v pokoji tam sediac s úsmevom ho čakali. Panička krásna a jej nežné nohy. Slúžka pôvabná a jej pohľad iskrivý. Jej pohľad láskavý.  Jej oči trblietavé zaliate sladkým úsmevom.

To princa bieleho v tom krásnom raji dostalo. Mladá slúžka pri svojej pani. Mladá pekná slúžka jej pôvabné tvary, pekná panička a jej nádherné nohy. Rytier už z diaľky sa pri nich chcel plaziť. Štíhle stonky ostrej kvetinky. Driečna deva so smaragdom v očiach. Krásny kľudný kraj a v ňom oni.

Odporúčam aj Sťa by mŕtva duša

Oni dve krásne ženy. Sny jazdcove sa spustili, spustili ako najmocnejší vodopád. O pani, o slúžke krásnej ktorej pohľad naznačil: ”Princ chcem, aby si mi vládol. Chcem, aby si mi srdce svojim zmocnil.” Údy v ňom sa všetky ohýbali. Údy, dych, tep, celé rytierove vnútro aj celý svet sa spájali. Nečakal Biely princ keď povedala: “V nedeľu vás čakám pane.”

No princova duša sťa dvojhlavý drak. Túžil tiež po pani aj po slúžke. Túžil raz po tej s očami ako uhlíky, no a potom, potom…

Krásnej pani nádherné nohy, žiarivý úsmev princa spútali. Prenikavé oči do duše mu lúče nalievali. Tak jasná, tak ostrá, priama a veselá do snov sa mu vtesnala. Svetlo v očiach, radosť v srdci. Vďačnosť a pokora z jej obrazu išli.

Ktorá bude tá pravá, ktorá bude tá čo vládnuť si nechá, ktorá vpadnúť si do srdca rytiera nechá. Ktorej dovolí jazdec flauret v ruke držať, ktorej dovolí do puzdra svoju zbraň dávať?

Ktorá to bude, ktorá? Bude to jedna z nich, alebo ozajstné cesty princove sa len teraz začali?

Počkajme teda ľudia, ako sa princ z rozprávky do rozprávky dostane. Počkajme na osud toho tvora a na jeho osud. Na toho šarmantného bojovníka počkajme, kedy konečne jeho výkriky skryté v srdci, ústami nevyslovené vyslyší jeho slúžka, jeho pani, jeho duša predurčená.

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Poznáš niekoho kto má rád takúto tvorbu,alebo podobné citáty? Zdieľaj potom tento blog